Diaspora kërkon rol në të ardhmen e Kosovës
Zv.ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Arian Daci, ka marrë pjesë në tryezën e organizuar nga “Germin”. Në tryezën me temën:... more
Deputetët mirëpresin marrëveshjet e nënshkruar...
Kryesuesja e Komisionit Parlamentar për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, Vjosa Osmani, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje... more
Gashi – Majko: Marrëveshjet e para të dy qever...
Nënshkruhen marrëveshjet e para ndërmjet dy ministrive të Diasporës, asaj të Republikës së Kosovës dhe të Republikës së Shqipërisë, të para... more
Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategji...
Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, dhe zëvendësministri Afrim Bekteshi... more
Interesimi i parë prej 7 milionësh nga Diaspor...

Zv. ministri Arianit Daci ka pritur në zyrë afaristin nga diaspora, kosovarin Afrim Imeri, bashkinvestitor i “San Pellegrino”, fabrikë e n... more
PËRFUNDUAN ME SUKSES “DITËT E KULTURËS SHQIPTA...
Organizuar nga Ministria e Diasporës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës së Kosovës dhe atë të Shqipërisë, misionet diplomatike të të ... more
DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË ZVICËR E BELGJIK...
Ministria e Diasporës e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Ministritë e Kulturës të Kosovës dhe asaj të Republikës së Shqipërisë, si d... more
MINISTRI MURATI U TAKUA ME FUTBOLLISTËT E FC K...
Ministri i Diasporës, z. Valon Murati, u takua sot me futbollistët e klubit futbollistik FC Kosova nga Cyrihu i Zvicrës dhe z. Skender Thaç... more
Oct 14 2015 - 00:00
Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Irlandës, Minisitri i Diasporës, z, Valon Murati takoi një grup të bashkatdhetarëve tanë që je... more

Social networks