Lajmet

FTESË për konferencë me gratë e suksesshme të diasporës
Mbështetur në planin e veprimit për vitin 2018, Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike organizon konferencën me gratë e suksesshme të diasporës.më shumë
Njoftim- Ftesë për panair
Mbështetur nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, më 24, 25, 26 dhe 27 korrik 2018 në Prishtinë mbahet panairi me punime artizanale, veshje kombëtare dhe ushqime tradicionale.më shumë
FTESË PËR APLIKIM NË DY (2) KAMPE/SHKOLLA VERORE ME FËMIJË NGA DIASPORA, KOSOVA DHE SHQIPËRIA
Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, duke u mbështetur në Ligjin nr.04/L-095 të Diasporës dhe Mërgatës; Planin Veprues të Punës për vitin 2018, projektet për mësimin plotësues në Diasp...më shumë
Zv.kryeministri GASHI priti përfaqësuesit e korporatës ndërkombëtare financiare (ICF)
Zv. kryeministri i Kosovës, Dardan Gashi, njëherësh ministër i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, priti një delegacion të korporatës financiare ndërkombëtare (ICF), i cili përbëhej nga znj.Fuphan...më shumë
Dardan Gashi e Kadri Veseli në Forumin Ekonomik të Vjenës u premtojnë mbrojtje investitorëve austriakë në Kosovë
Ka nisur në Vjenë të Austrisë Forumi Ekonomik. Kosova atje u përfaqësua nga ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi; kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli; ministri i Fi...më shumë
U përkujtua heroina Xhevë Lladovci
Organizuar nga Ministria e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, në bibliotekën kombëtare “Pjetër Bogadani” në Prishtinë u mbajt akademia përkujtimore për heroinën e kombit Xhevë Lladrovci, në përvj...më shumë
Zv.ministri Bekteshi në Treviso: Të ngrihet niveli i mësimit shqip
Zëvendësministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Afrim Bekteshi, vizitoi Italinë, me ç’rast pati takime me autoritete të larta komunale, si kryetar komune, ish-president të Provincës së Trev...më shumë
Gashi e Majko në Sicili arrijnë marrëveshje konkrete për arbreshët
Krerët e institucioneve më të larta të rajonit te Sicilisë dhe qytetit të Palermos kanë pritur në takime të ndara ministrin e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, dhe homologun e tij,...më shumë
Gashi dhe Majko takojnë pesë kryetar komunash arbëreshe
Ministri i Diasporës, Dardan Gashi, dhe homologu i tij në Shqipëri, Pandeli Majko, gjatë ditës së sotme zhvilluan një bashkëbisedim me përfaqësues të komunitetit shqiptar në komunën Piana degli Alban...më shumë
Ministri Gashi: Arbëreshët e Italisë janë shembull se si ruhet tradita shqiptare
Zëvendëskryeministri, njëherësh ministri i Diasporës, Dardan Gashi i shoqëruar nga homologu i tij shqiptar, Pandeli Majko, dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka zhvilluar disa takime m...më shumë

Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  ... Next