“Diaspora sot përbën potencial shumëfish më të madh, jo vetëm financiar, por edhe profesional”

Valon Murati
 Ministri Murati priti anëtarët e Kuvendit të ...
Sot, në Ministrinë e Diasporës, ministri Valon Murati priti anëtarët e udhëheqësisë së Kuvendit të të Rinjve të Kosovës. Në këtë takim u di... më shumë
Në Prishtinë po mbahet Simpoziumi mbarëshqipta...
Sot në Prishtinë filloi Simpoziumi mbarëshqiptar në shkencat kompjuterike. Ky simpozium organizohet nga Ministria e Diasporës, në bashkëpun... më shumë
Ministri Murati u takua me kryetarin e OAK-së
Ministri i Diasporës, Valon Murati, sot, priti në një takim kryetarin e Odës së Avokatëve të Kosovës z.Osman Havolli. Qëllimi i këtij takim... më shumë
Ministri Murati mori pjesë në ekspozitën homaz...
Organizuar nga Ministria e Diasporës, përkatësisht nga Qendra Kulturore në Zvicër, në Cyrih u mbajt ekspozita homazh me portretet e 64 dësh... më shumë
Ministri Murati përfundoi vizitën e tij në Lon...
Në kuadër të vizitave të tij me rastin e 28 Nëntorit, Ministri i Diasporës, z.Valon Murati vizitoi edhe bashkatdhetarët tanë në Londër ku, ... më shumë
PËRFUNDUAN ME SUKSES “DITËT E KULTURËS SHQIPTA...
Organizuar nga Ministria e Diasporës, në bashkëpunim me Ministrinë e Kulturës së Kosovës dhe atë të Shqipërisë, misionet diplomatike të të ... më shumë
DITËT E KULTURËS SHQIPTARE NË ZVICËR E BELGJIK...
Ministria e Diasporës e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Ministritë e Kulturës të Kosovës dhe asaj të Republikës së Shqipërisë, si d... më shumë
MINISTRI MURATI U TAKUA ME FUTBOLLISTËT E FC K...
Ministri i Diasporës, z. Valon Murati, u takua sot me futbollistët e klubit futbollistik FC Kosova nga Cyrihu i Zvicrës dhe z. Skender Thaç... më shumë
Oct 14 2015 - 00:00
Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Irlandës, Minisitri i Diasporës, z, Valon Murati takoi një grup të bashkatdhetarëve tanë që je... më shumë

Rrjetet sociale